Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.

Nowe produkty

Polska

W Polsce za prekursorów winiarstwa uważa się benedyktynów i cystersów. W przyklasztornych gospodarstwach uprawiali oni winne krzewy i wyrabiali z niego wino głównie na potrzeby liturgiczne. Do Małopolski winorośl dotarła z południa Europy, przypuszczalnie z państwa wielkomorawskiego, a decydującą rolę w rozpowszechnianiu uprawy odegrali benedykt...

W Polsce za prekursorów winiarstwa uważa się benedyktynów i cystersów. W przyklasztornych gospodarstwach uprawiali oni winne krzewy i wyrabiali z niego wino głównie na potrzeby liturgiczne. Do Małopolski winorośl dotarła z południa Europy, przypuszczalnie z państwa wielkomorawskiego, a decydującą rolę w rozpowszechnianiu uprawy odegrali benedyktyni tynieccy. Obecnie uprawa winorośli w Polsce na niewielkie znaczenie gospodarcze, ale towarzyszy jej duże zainteresowanie społeczne i szybki wzrost powierzchni upraw. Wynika to miedzy innymi z coraz popularniejszej w naszym kraju mody na produkcję wina z owoców pochodzących z własnych plantacji w ogrodach przydomowych i na działkach. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim sadzenie winnic dostarczających surowca winiarskiego.

Więcej

Polska Jest 18 produktów.

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów