Proemio - o producencie wina

manufacturer-picture

Proemio  - oznacza prolog lub pierwszą stronę. W 2001 roku Marcelo Bocardo, winiarz w trzecim pokoleniu i potomek rodziny włoskich imigrantów, założył Proemio w celu produkcji wysokiej jakości win, które  odzwierciedlają pasję jego przodków do uprawy winorośli i stanowią dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Winnica posiada certyfikat ekologiczny od 2017 roku.

Winnica

Proemio produkuje autentyczne i dobrze zbudowane wina, które wyrażają prawdziwy charakter odmiany. Misją właściciela i pracowników winnicy jest stać się emblematyczną winiarnią Mendozy, dzięki doskonałości ich win, profesjonalizmowi i oddaniu ochronie środowiska.

Szczepy

W winnicy Proemio najwięcej uprawia się winognon szczepu malbec - 24ha. W następnej koleności: cabernet sauvignon 15ha, petit verdot 4,5ha, syrah 2,5ha,grenache 2,5ha. Z odmian białych prym wiedzie sauvignon blanc 8ha i chardonnay 1ha.

Historia

Marcelo Eduardo Bocardo - winiarz i właściciel Proemio - od młodych lat obserwował pracę swojego ojca i dziadka, którzy posiadali kilka hektarów winogron w Junín w Mendozie. Nauczyli go uprawiać winogrona i rozumieć charakter każdej odmiany - to ukształtowało jego charakter i pasję, z którą postanowił związać swój los. Winiarstwo to sposób na życie, który opiera się na kontakcie z naturą i miłości do pracy.

Po wielu latach pracy dla winnic w Chile i Argentynie oraz pomocy ze strony rodziny, w 2001 r. założył winnicę Proemio. W tej butikowej winiarni z 4-osobową obsługą, wszyscy dzielą tę samą pasję i znają sekret każdej kropli wina w każdej butelce. 

Marcelo Bocardo jest żonaty z Patricią Stirpą i ma dwoje dzieci, Antonellę i Nicolása. Z pewnością dzieci będą kontynuowały rodzinną tradycję uprawy winorośli.

Klimat/Gleba

Trzy winnice - należące do Proemio - znajdują się w najbardziej rozpoznawalnych regionach winiarskich w Mendozie: Maipú, Luján de Cuyo i Valle de Uco na wysokościach od 800 do 1400 metrów nad poziomem morza. W tych terroirach występuje znaczna różnica między temperaturami dziennymi i nocnymi, co skutkuje winogronami o wysokiej koncentracji koloru, aromatów i smaków.

Te ubogie, kamieniste, piaszczyste gleby oferują doskonały drenaż podczas deszczu w sezonie letnim. Ponadto woda, która nawadnia gospodarstwa, pochodzi z czystego stopionego śniegu z lodowców Andów.

Klimat jest suchy, kontynentalny z dużą amplitudą termiczną.

rok założenia
2001
spec-icon
300,000
butelek rocznie
spec-icon
kraj
Argentyna
spec-icon
wiodący szczep
malbec
spec-icon
60ha
uprawy latorości winnej
spec-icon

Proemio Origins - Malbec...
  • Malbec
  • Argentyna
  • Wytrawne
Wina z Argentyny

Proemio Origins - Malbec 2021 BIO

Proemio
16950
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Czerwone Kraj pochodzenia: Argentyna Zawartość alkoholu: 14,0% Temperatura podawania: 16-18 °C Produkowane ze szczepu: malbec  Region: Mendoza
54,99 zł
Proemio - Reserve Malbec...
  • Malbec
  • Argentyna
  • Wytrawne
Wina z Argentyny

Proemio - Reserve Malbec Single Vineyard 2019

Proemio
16951
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Czerwone Kraj pochodzenia: Argentyna Zawartość alkoholu: 14,5% Temperatura podawania: 16-18 °C Produkowane ze szczepu: malbec  Region: Mendoza
83,99 zł
Proemio - Grand Reserve...
  • Malbec
  • Argentyna
  • Wytrawne
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Czerwone Kraj pochodzenia: Argentyna Zawartość alkoholu: 14% Temperatura podawania: 16-18 °C Produkowane ze szczepu: malbec 50%, cabernet sauvignon 40%, syah 5%, garnacha 5% Region: Mendoza
104,99 zł