Cazas Novas - o producencie wina

manufacturer-picture

Projekt Cazas Novas, proponuje wyjątkową podróż przez studiowanie i interpretację jednego z najbardziej ekscytujących portugalskich odmian winogron białych – Avesso.  Cazas Novas jest prowadzony przez trzyosobowy zespół w rodzinnej posiadłości Carlosa Coutinho. 

Winnica

Cazas Novas jest winnicą położoną w Santa Marinha do Zêzere, Baião, w południowo-zachodniej części wydzielonego regionu Vinhos Verdes,  w sercu rzecznej doliny Douro.

Nazwa Cazas Novas inspirowana jest jedną ze stuletnich posiadłości ziemskich, Quinta das Cazas Novas, w której rodzina Cunha Coutinho skupia  największy obszar uprawy winorośli Avesso. W sumie, 24 hektarowa skarbnica, koncentrująca się w miejscu, wręcz stworzonym dla tak prestiżowej odmiany.

Szczep

Cazas Novas specjalizuje się w szczepie avesso, portugalskiej odmianie białego winogrona.

Historia

Inspiracją dla marki Cazas Novas jest Quinta das Cazas Novas, symboliczna posiadłość położona w Santa Marinha do Zézere, Baião, będąca dziedzictwem siedmiu pokoleń rodziny Cunha Coutinho. 

Działająca w gminie kładącej silny nacisk na agroturystykę, rodzina Cuna Coutinho od zawsze związana była z tą krainą, promując uprawę migdałów, wiśni i zboża, w połączeniu z tradycją winnic.

W ostatnich latach, w ślad za rosnącym wkładem w odmianę Avesso, uprawa winorośli zyskała kluczowe znaczenie. Dziś, największa winnica znajduje się na terenie drugiej rodzinnej posiadłości, również emblematycznej Quinta de Guimarães, nabytej przez rodzinę 150 lat temu a od 2005  dodatkowo zajmującej się turystyką wiejską (uwydatniając tylko wdzięk i majestat jej budynku, tak charakterystyczne dla portugalskiej ery baroku).

Wraz z Quinta das Cazas Novas, Quinta de Guimarães i dwójką innych posiadłości wznoszących się nad Douro, Quinta do Adro i Quinta das Tias, rodzina Cunha Coutinho oferuje las, oraz agrokulturalne dziedzictwo ponad 100 hektarów ziemi, z których to 24 przeznaczone są wyłącznie uprawie winorośli spod znaku Avesso.

Klimat/Gleba

Winogrona avesso uprawiane są w Santa Marinha do Zêzere w Baião, portugalskiej miejscowości mieszczącej się w dystrykcie Porto. Winorośl ta dorasta w klimacie śródziemnomorskim kontynentalnym, charakteryzującym się suchym, gorącym latem oraz łagodną deszczową zimą.

Szczep avesso rośnie na ziemi bogatej w granit.

rok założenia
2008
spec-icon
33,000
butelek rocznie
spec-icon
kraj
Portugalia
spec-icon
wiodący szczep
avesso
spec-icon
24 ha
uprawy latorości winnej
spec-icon

Cazas Novas - Avesso...
  • Avesso
  • Portugalia
  • Wytrawne
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Biały Kraj pochodzenia: Portugalia Zawartość alkoholu: 13,5% Temperatura podawania: 7-10ºC  Produkowane ze szczepu: Avesso Region: Vinho Verde 
39,99 zł
Cazas Novas - Alvarinho 2021
  • Alvarinho
  • Portugalia
  • Wytrawne
Wina z Portugalii

Cazas Novas - Alvarinho 2021

16838
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Biały Kraj pochodzenia: Portugalia Zawartość alkoholu: 12% Temperatura podawania: 8-10ºC  Produkowane ze szczepu: Alvarinho Region: Minho
64,99 zł