Leitz Weingut KG - o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica

To przykład sukcesu wypracowanego konsekwentną i ciężką pracą. Za aktualny stan winnic odpowiada generalnie jedna osoba - winiarz, właściciel i spadkobierca - Johannes Leitz. Po przejęciu rodzinnego interesu udało mu się powiększyć majątek z 2,9 ha do 140 ha, które widzimy dzisiaj. Przez lata Johannes zdobył uznanie w kraju i za granicą za swoje wybitne wina.

Szczepy

Główna odmiana: Riesling. Uzupełniają go: Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Chardonnay i Cabernet Sauvignon.

Historia

Istnieją dokumenty łączące historię winiarstwa rodziny Leitz z 1744 roku. Johannes Leitz urodził się znacznie później, w 1964 roku w Rüdesheim. Jego dziadek Josef Leitz odbudował winnicę, która została całkowicie zniszczona po nalocie bombowym podczas II wojny światowej. Jego ojciec, Antonius Leitz, na krótko przejął na własność winnicę przed swoją przedwczesną śmiercią w 1966 roku. Pozostawił żonę z kwiaciarnią, gospodarstwem domowym i oczywiście rodzinną winnicą. Tak więc dopiero w 1985 roku, kiedy Johannes przejął winiarnię, ponownie stała się ona głównym punktem zainteresowania.

Klimat / Gleba

Rozwój winnicy miał pozytywny wpływ na całą gamę produkowanych win. W szczególności winnice Rüdesheim Berg Schlossberg, Berg Rottland i Berg Kaisersteinfels kontynuują tradycję bycia jednymi z najlepszych wytrawnych win z Niemiec. Wszystkie wina Johannesa są opatrzone jego indywidualnym podpisem i ukazują zróżnicowaną wielkość terroir Rüdesheim, z którego się narodziły.

Leitz – Riesling musujący bezalkoholowy
  • Riesling
  • Niemcy
  • Wytrawne
Wina bezalkoholowe

Leitz EINS-ZWEI-ZERO - Riesling bezalkoholowy

Leitz Weingut KG
16564
Objętość: 750ml Smak: wytrawne Kolor: białe Kraj pochodzenia: Niemcy Zawartość alkoholu: 0% Temperatura podawania: 8-10°C Produkowane ze szczepu: Riesling Region: Rheingau
65,99 zł
Leitz ZERO-POINT-FIVE - Pinot Noir bezalkoholowy
  • Pinot Noir
  • Niemcy
  • Wytrawne
Wina bezalkoholowe

Leitz ZERO-POINT-FIVE - Pinot Noir bezalkoholowy

Leitz Weingut KG
16560
Objętość: 750ml Smak: wytrawne Kolor: czerwoneKraj pochodzenia: NiemcyZawartość alkoholu: 0,5%Temperatura podawania: 16-18°CProdukowane ze szczepu: Pinot NoirRegion: Rheingau
65,99 zł