Cantina Mastrangelo - o producencie wina

manufacturer-picture

Producent doskonałej jakości oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, eksportowanej do różnych regionów Włoch. W 2014 roku wprowadził produkcję wina z szlachetnych winogron „Matera Greco DOC”. W naszej ofercie kolejny rocznik pierwszego i na razie jedynego wina winnicy Mastrangelo – to prawdziwa rewelacja!

Winnica

Azienda Agricola Mastrangelo działa na farmie należącej do tej samej rodziny, zwanej „Il Casino” od XVIII wieku. Zajmuje powierzchnię około 100 hektarów w Bernaldzie w prowincji Matera. Winnica znajduje się na cyplu zwróconym w kierunku południowo-wschodnim, z cudownym widokiem na Zatokę Taranto. Na zboczach gór rozciągają się stuletnie sady i gaje oliwne.

Właściciel rodzinnej firmy z wieloletnią tradycją, Giuseppe Mastrangelo postawił na inwestycję w zrównoważone rolnictwo i będąc już producentem doskonałej jakości oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, w 2006 roku postanowił zregenerować oryginalną i starożytną winnicę, która po dwóch latach dała swoje pierwsze owoce. Pierwsza winifikacja miała miejsce w 2014 roku. Były to narodziny Margherì, wina pozyskiwanego w 100% z winogron greco bianco.

Szczepy

Na terenie winnicy uprawiane są winogrona ze szczepu greco bianco. Winnica produkuje organiczne winogrona uprawiane bez syntetycznych chemikaliów, a ziemia jest obrabiana technikami, które respektują naturalne cykle biologiczne.

Historia

Dom, który dziś stanowi główny korpus folwarku należał do babci obecnego właściciela Giuseppe Mastrangelo - Margherity. Po ślubie Giuseppe przenosi się do Bernaldy ze swoją żoną Meną. 

Na pamiątkę swojej babci Margherity, Giuseppe postanawia zrealizować jedną z jej ostatnich próśb i przystępuje do usunięcia starej winnicy, w której produkowano winogrona stołowe, aby posadzić białe winogrono, greco matera. Cantina Mastrangelo produkuje te szlachetne grona i sprzedaje je do innych winnic. Ale Giuseppe nie przestaje modernizować farmy i w 2013 roku postanawia również wybudować nowoczesną piwnicę wyposażoną w stalowe silosy i agregat chłodniczy do fermentacji w kontrolowanej temperaturze. 

Tak zaczyna się historia wina Margherì, które trafia na stoły koneserów i zdobywa liczne certyfikaty, które świadczą o jego wyjątkowej jakości i naturalności. Ekologiczne wino Cantine Mastrangelo w 2020 roku zostaje umieszczone na liście najlepszych włoskich win.

rok założenia
2006
spec-icon
6000
butelek rocznie
spec-icon
kraj
Włochy
spec-icon
wiodący szczep
Greco bianco
spec-icon
3ha
uprawy latorości winnej
spec-icon

Mastrangelo - Margheri...
  • Greco Bianco
  • Włochy
  • Wytrawne
Wina z Włoch

Mastrangelo - Margheri Matera Greco DOC 2021

Cantina Mastrangelo
16546
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Białe Kraj pochodzenia: Włochy Zawartość alkoholu: 13,5% Temperatura podawania: 7-10°C Produkowane ze szczepu: greco bianco Region: Basilicata
83,99 zł