Muratie - o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica

Muratie Wine Estate, to posiadłość położona w przepięknej dolinie Knorhoek na północ od Stellenbosch. Kierowana przez Rijka Melcka i jego rodzinę.

Szczepy

Muratie jest poważnym i szanowanym graczem w produkcji win z mieszanki Bordeaux (cabernet sauvignon, merlot, cabernet franc), shiraz, chardonnay i pinot noir.

Historia

Muratie jest jedną z najstarszych posiadłości w RPA. Farma pochodzi z 1685 roku, kiedy to została przyznana przez gubernatora Simona van der Stela, który był wówczas gubernatorem Przylądka Dobrej Nadziei. Obecnie rodzina Melck ożywiła to bogate dziedzictwo, produkując nowoczesne wina, ale z poszanowaniem tradycji.

Historycznie Muratie był znany jako pierwszy producent Pinot Noir. Wraz z rozwojem uprawy innych odmian, Muratie zyskało sobie uznanie wśród naprawdę wymagających miłośników wina.

Klimat/Gleba

Klimat regionu Stellenbosch jest stosunkowo gorący i suchy, z zaznaczonym jednak wpływem morskim.

Gleba granitowa i piaskowcowa z wysoką zawartością gliny ma doskonałe właściwości zatrzymywania wody. Wystarczające opady zimą pozwalają winiarzom ograniczyć nawadnianie do minimum.

Muratie Ansela Van De Caab  2017
  • Cabernet Franc
  • RPA
  • Wytrawne
Wina Czerwone

Muratie Ansela Van De Caab 2018

Muratie
15106
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Czerwone Kraj pochodzenia: RPA Zawartość alkoholu: 14% Temperatura podawania: 16-18°C Produkowane ze szczepów: Cabernet Sauvignon 50%, Merlot 29%, Cabernet Franc 21% Region: Stellenbosch
141,99 zł