Zacharias - o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Zacharias – jeden z najważniejszych producentów Nemei. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na największych międzynarodowych konkursach. Plasuje się na czele najszybciej rozwijających się marek greckiej branży winiarskiej.

Winnica

Zacharias stworzona została przez jedną z najstarszych rodzin winiarzy w Nemei. Opierają się na tradycji oraz wysokim poziomie wiedzy naukowej i do tej pory wyprodukowali ponad 20 etykiet win, zdobywając po drodze wiele wyróżnień. Jest jedną z najważniejszych winnic w Nemei. 

Łącząc bezcenne dary tradycji z najnowocześniejszą technologią i wieloletnim doświadczeniem z ogromną wiedzą naukową, winnice Zacharias stale sie modernizują i wykorzystują badania dla doskonałej produkcji wina.

Misją winnicy jest tworzenie produktów w pełni szanujących środowisko i człowieka.

Winiarnia Zacharias specjalizuje się w łączeniu tradycji i najnowocześniejszej technologii.

Winnica szczyci się trzema głównymi seriami win OMIKRON- wina codzienne na zakrętkę, LEXIS- wina premium ze starych 50 letnich krzewów z najlepszych apelacji i  BIO- wina za eszczepów Agiorgitiko i Moschofileroz  parceli BIO

Szczepy

Winnica Zacjarias dąży do tego, aby lokalne szczepy  - zwłaszcza Aghiorgitiko i Sklava – zyskały na popularnosci zarówno w Grecji, jak i na międzynarodowej scenie winiarskiej. Pozostałe szczepy winorośli uprawiane przez winnice Zacharias to rodzime: Asyrtiko, Kydonitsa, Mavrodafni, Malagouzia, Moschofilero, Roditis oraz słynne międzynarodowe odmiany: Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay, Syrah i Sauvignon Blanc

Historia

Wina są butelkowane od 2002 roku, ale historia winiarstwa Zacharias sięga znacznie dalej.

Firma została założona przez Eliasa Zachariasa. Pan Zacharias jest absolwentem Akademii Rolniczej w Atenach i posiada wysoki poziom wiedzy fachowej. 

Winiarnia została zbudowana w trzech etapach. Pierwsze obiekty zostały zbudowane w 1960 roku i od tego czasu nieprzerwanie działają. W 1973 roku winnica została rozbudowana i ukończona zgodnie z optymalnymi francuskimi standardami, co nastąpiło wraz z wprowadzeniem dominującego francuskiego know-how do Nemei oraz z nabyciem podziemnych piwnic i imponujących betonowych zbiorników na wino. Winiarnia została w pełni zmodernizowana i w 2004 roku przybrała obecną formę.

Klimat/Gleba

Największa część winnic Zacharias znajduje się w lokalizacji Douramani, w Nemea. To tam znajduje się jedyna niepodzielna współczesna winnica Sklava. Sklava to lokalna odmiana, która została wskrzeszona dzięki osobistym wysiłkom rolnika Eliasa Zachariasa, założyciela Zacharias Wines.

Najstarsza część winnic znajduje się w lokalizacji Tsintari, w Nemei. Niewielką część winogron Aghiorgitiko sadzi się tam od 1960 roku, tuż obok starożytnego Akropolu w Phlious. Co więcej, duża część winnic nadal znajduje się na zboczach gór wokół Leontio, wioski, z której wywodzi się rodzina Zachariasów.

Oprócz rodzimej Aghiorgitiko, odmiany takie jak Mavrodafni, Kydonitsa i Malagouzia również wyjątkowo dobrze zaadaptowały się na tym obszarze. 

rok założenia
1960
spec-icon
200,000
butelek rocznie
spec-icon
kraj
Grecja
spec-icon
wiodący szczep
Aghiorgitiko
spec-icon
40ha
uprawy latorości winnej
spec-icon

Zacharias - Omikron Retsina
  • Roditis
  • Grecja
  • Wytrawne
Wina z Grecji

Zacharias - Omikron Retsina

Zacharias
16461
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Białe Kraj pochodzenia: Grecja Zawartość alkoholu: 11,5% Temperatura podawania: 10-12°C Produkowane ze szczepu: Roditis i Retsini(żywica) Region: Peloponesse
38,99 zł