Saint Clair Estate - o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica

Saint Clair Estate to projekt małżeństwa Judy i Neala Ibbotsonów, zajmujących się winem od lat 70. W tej chwili w rodzinnej winnicy współdziała już z powodzeniem trójka potomstwa Judy i Neala (Tony, Sarina i Julie), a powoli do pracy przysposabiają się wnuczęta. Winemakerem jest Matt Thomson, który w 2008r. został uhonorowany na konkursie International Wine Challange tytułem International White Winemaker of the Year – najlepszego wytwórcy win białych na świecie. Misją Saint Clair jest tworzenie światowej klasy win, które przekraczają wszelkie oczekiwania klientów. Neal łączy swoją rozległą wiedzę na temat uprawy winorośli, unikalną mieszankę klimatu i gleby Marlborough oraz talent jednego z wiodących zespołów winiarskich w Nowej Zelandii, aby osiągnąć tę misję.

Szczepy

W zależności od parcel uprawia się tutaj Sauvignon Blanc, Riesling i Pinot Noir (Doctor’s Creek i Morven Road), Chardonnay (Dolina Awatere i Omaka) oraz Merlot (Rapaura). Winnica coraz odważniej eksperymentuje z czerwonymi odmianami. Oprócz wspomnianych już Pinot Noir i Merlot znajdziemy tutaj nasadzenia Cabernet Sauvignon, Syrah i Malbec.

Historia

Neal i Judy są pionierami uprawy winorośli w Marlborough od 1978r. Winogrona z ich winnicy były początkowo dostarczane do lokalnych firm winiarskich, jednak chcieli pokazać jakość, jaką osiągnęli w swoich winnicach, nie tylko uprawiając doskonałej jakości winogrona, ale robiąc też z nich wina. To pragnienie doprowadziło do powstania Saint Clair Family Estate w 1994r. Posiadłość, na której znajduje się winnica, została po raz pierwszy zasiedlona przez rodzinę Sinclair. Pionier James Sinclair zbudował jeden z pierwszych domów w Blenheim i był ściśle związany z wczesnym rozwojem miasta. Z biegiem czasu nazwa posiadłości powróciła do pierwotnego Saint Clair, skąd wzięła się nazwa przedsiębiorstwa i marka win: Saint Clair.

Klimat / Gleba

Posiadłość Saint Clair Family wykorzystuje mieszankę owoców od hodowców kontraktowych w połączeniu z owocami z winnic uprawianych na posiadłości. Dolina Awatere, z mułami na głębokim piaskowcu, nadaje winom dużo mineralnych smaków. Swobodnie drenujące gleby aluwialne Rapaura, z wąskim pasmem górnej gleby nad kamieniami, zostały częściowo mulczowane i nawadniane, aby stworzyć równomierność w całej winnicy i zapewnić spójność smaków.

Tuatara Bay Sauvignon Blanc
  • Sauvignon Blanc
  • Nowa Zelandia
  • Wytrawne
Wina Sauvignon Blanc

Saint Clair - Tuatara Bay Sauvignon Blanc

Saint Clair Estate
16414
Objętość: 750ml Smak: wytrawne Kolor: białe Kraj pochodzenia: Nowa Zelandia Zawartość alkoholu: 13% Temperatura podawania: 10-12 °C Produkowane ze szczepu: Sauvignon Blanc Region: Marlborough
74,99 zł
Saint Clair Vicar's Choice Sauvignon Blanc
  • Sauvignon Blanc
  • Nowa Zelandia
  • Wytrawne
Wina z Nowej Zelandii

Saint Clair - Vicar's Choice Sauvignon Blanc

Saint Clair Estate
16413
Objętość: 750ml Smak: wytrawne Kolor: białe Kraj pochodzenia: Nowa Zelandia Zawartość alkoholu: 13% Temperatura podawania: 10-12 °C Produkowane ze szczepu: Sauvignon Blanc Region: Marlborough
85,99 zł