Agresti Vini - o producencie wina

manufacturer-picture

Producent z południa Włoch wyspecjalizowany w winach Bag in Box. Wybraliśmy najlepsze w naszej ocenie, czyli Chardonnay i Merlot. Zamknięte w sprytnym worku BIB z kranikiem, dodatkowo opakowane w przyjemny dla oka kartonik. Dobre białe i czerwone Vino di Tavola!

Winnica

Agresti Vini to rodzinna winnica działająca w sektorze rolniczym od lat 30-tych XX-wieku. Początkowo produkowała oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia; dzisiaj także wino z upraw rozsianych po całej prowincji BAT, zwłaszcza w rejonie Murge w pobliżu Castel del Monte.

Dystrybucja ma charakter krajowy i międzynarodowy.  Winnica posiada szeroką gamę win "bag in Box".  Ten innowacyjny pojemnik jest szczególnie popularny w Stanach Zjednoczonych oraz w wielu krajach Unii Europejskiej

Szczepy

Agresti Vini uprawia następujące odmiany  czerwonych winogron: merlot, sangiovese, primitivo, nero do troia, montepulciano, ciliegiolo.

Uprawiane białe szczepy to głównie: trebbiano, malvasia, chardonnay.

Historia

W latach 30-tych XX wieku Vincenzo Agresti (dziadek i imiennik obecnego właściciela Agresti Vini) rozpoczął działalność młynarską w celu produkcji oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, z oliwek odmiany Coratina. 

Z biegiem lat firma rozrasta się pod względem wielkości i produkcji. Od lat 90-tych XX wieku zarządzana jest przez wnuki Vincenza: Savino i Vincenzo, którzy rozszerzyli produkcję. 

Klimat/Gleba

Każda winorośl jest uprawiana na terytorium Murgii, płaskowyżu krasowego, w dużej mierze znajdującego się w metropolii Bari oraz w prowincji Barletta-Andria-Trani, charakteryzującej się głównie gliniastą i piaszczystą glebą na powierzchni oraz głęboką warstwą wapienia.

W dużej mierze uprawy znajdują się w miastach Andria, zwłaszcza w obszarze na południe od  Castel del Monte, Canosa i Minervino Murge; na wysokości od 250 do 400 metrów nad poziomem morza.

Klimat na tym obszarze jest umiarkowany, szczególnie łagodny wiosną i jesienią, z mroźnymi zimami i łagodnymi latami.

Agresti Vini - Chardonnay...
  • Chardonnay
  • Włochy
  • Wytrawne
Wina z Włoch

Agresti Vini - Chardonnay 5l bag in box

Agresti Vini
16406
Objętość: 5000ml Smak: Wytrawne Kolor: Białe Kraj pochodzenia: Włochy Zawartość alkoholu: 12% Temperatura podawania: 10-11 °C Produkowane ze szczepu: chardonnay Region: Puglia
98,99 zł
Agresti Vini - Merlot 5l...
  • Merlot
  • Włochy
  • Wytrawne
Wina z Włoch

Agresti Vini - Merlot 5l bag in box

Agresti Vini
16407
Objętość: 5000ml Smak: Wytrawne Kolor: Czerwone Kraj pochodzenia: Włochy Zawartość alkoholu: 12% Temperatura podawania: 10-11 °C Produkowane ze szczepu: merlot Region: Puglia
98,99 zł