Zimmermann-Graeff&Muller - o producencie wina

manufacturer-picture

Zimmermann-Graeff&Muller – znakomita winnica prowadzona przez piąte  pokolenie rodzinnej firmy. Ludzie innowacyjni, młodzi i dynamiczni z tradycyjnymi korzeniami, dobrze przygotowani na przyszłość.

Winnica

Zimmermann-Graeff & Müller, w skrócie ZGM, w Zell an der Mosel, jest jedną z wiodących winnic w Niemczech. Klienci w ponad 30 krajach doceniają doskonały stosunek jakości do ceny win dystrybuowanych przez ZGM. Podstawą sukcesu są wieloletnie umowy na dostawę winogron z kontraktowymi winiarzami z Mozeli, Palatynatu i Hesji Nadreńskiej. 

Szczepy

Ponad 1000 wyselekcjonowanych winiarzy zaopatruje winnicę w swoje winogrona. To zapewnia różnorodność odmian, wykorzystywanych do produkcji wina.

Historia

Rodzinna firma została założona w 1886r. przez Jacoba Zimmermanna. Prowadzona jest dzisiaj w piątym pokoleniu rodziny przez praprawnuczkę dr. Tina Schiemann i jej mąż Kristian Schiemann. Prawnuk Dominik Hübinger jest zaangażowany jako udziałowiec. Johannes Hübinger, który kieruje firmą od ponad 35 lat, pełni funkcję Przewodniczącego Rady Doradczej. Po przejęciu winnicy Lorch w 2009r. ZGM posiada własną stację tłoczenia i własną winiarnię beczkową w Bad Bergzabern. Od zakończenia budowy nowego magazynu w 2017r. ZGM posiada jeden z najnowocześniejszych magazynów wysokiego składowania w branży winiarskiej. W 2019r. zakończono fuzję dwóch zakładów produkcyjnych w Kinheim i Zell/Mosel. Od tego czasu Zell posiada jedną z najnowocześniejszych winnic w Niemczech.

Klimat / Gleba

Winnica ZGM znajduje się w regionie Mozeli. Dzięki położeniu w zaciszu doliny region ten należy do najcieplejszych stref klimatycznych w Niemczech. Strome zbocza o podłożu łupkowym ponad rzekami w ciągu dnia kumulują ciepło a w nocy je oddają. Winogrona wykorzystywane przez ZGM pochodzą także z winnic położonych w regionach Palatynatu i Hesji Nadreńskiej. Palatynat to jeden z najpiękniejszych regionów winiarskich. Klimat jest bardzo łagodny, najcieplejszy i najmniej wilgotny z całych Niemiec. 

Vi-No Ze-Ro wino bezalkohoowe Cabernet Sauvignon
  • Cabernet Sauvignon
  • Niemcy
  • Wytrawne
Wina z Niemiec

Vi-No Ze-Ro Cabernet Sauvignon bezalkoholowe

Zimmermann-Graeff&Muller
16388
Objętość: 750ml Smak: wytrawne Kolor: czerwone Kraj pochodzenia: Niemcy Zawartość alkoholu: <0,5% Temperatura podawania: 8-10 °C Produkowane ze szczepu: Cabernet Sauvignon Region: Mozel zawartość cukru: 4,4 g/l
27,99 zł
Vi-No Ze-Ro Chardonnay bezalkoholowe
  • Chardonnay
  • Niemcy
  • Wytrawne
Wina z Niemiec

Vi-No Ze-Ro Chardonnay bezalkoholowe

Zimmermann-Graeff&Muller
16386
Objętość: 750ml Smak: wytrawne Kolor: białe Kraj pochodzenia: Niemcy Zawartość alkoholu: <0,5% Temperatura podawania: 10-12 °C Produkowane ze szczepu: Chardonnay Region: Mozel zawartość cukru: 4,2 g/l
27,99 zł