Nowe produkty

Promocje

Lista produktów producenta: Lenkey Pinceszet

Historia rodzinnej winnicy Lenkey zaczęła się latem 1999 roku, kiedy Géza Lenkey, spełnił swoje marzenie i kupił dziesięć hektarów
winnic w Tokaju-Hegyalja, Mád i Bodrogkeresztúr. Niestety, już w następnym roku Geza ciężko zachorował i wkrótce zmarł. Jego rodzina, która żyła wtedy w Budapeszcie musiała niespodziewanie podjąć decyzję, co robić dalej ze zmaterializowanym marzeniem ojca. Postanowiono kontynuować jego pracę. Dojrzewające wówczas w beczkach pierwsze i jedyne zrobione przez niego aszu 1999, dziś jest rodzinną relikwią. 

Dzieci założyciela: córka Krisztina, synowie Csaba i Géza - kontynuują pasję ojca. Nie pociąga Ich produkcja wina na dużą skalę, wolą robić wina, które wyjątkowe i mają charakter. 

Od 2005 roku w winnicach rodziny Lenkey nie stosuje się herbicydów i insektycydów. W 2015 roku przeszli na biologiczną ochronę roślin, obejmując cały obszar, na 15 działkach we wszystkich 8 winnicach. 

Dodatkowo zielone (wiosenne) zbiory, mała integracja w winiarni, taka jak spontaniczna fermentacja (brak używania drożdży) oraz niskie zużycie siarki stanowią wizytówki Lenkey Pincészet.

Więcej informacji o producencie - na naszym blogu: Lenkey - wina dla cierpliwych

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów