Nowe produkty

Promocje

Wina Douro (Potrugalia)

Douro – to jeden z najstarszych regionów winiarskich Portugalii - jak sama nazwa wskazuje, położony wzdłuż koryta rzeki Douro. Wina powstające w Dolinie Douro, to zarówno świetne jakościowe czerwone wina wytrawne, jak również wina słodkie, wzmacniane, deserowe – znane jako Porto. Region Douro ma najwyższą klasyfikację wina w Portugalii - jako De...

Douro – to jeden z najstarszych regionów winiarskich Portugalii - jak sama nazwa wskazuje, położony wzdłuż koryta rzeki Douro. Wina powstające w Dolinie Douro, to zarówno świetne jakościowe czerwone wina wytrawne, jak również wina słodkie, wzmacniane, deserowe – znane jako Porto. Region Douro ma najwyższą klasyfikację wina w Portugalii - jako Denominaçao de Origem Controlada (DOC).

Dolina Douro to niezwykły górzysty teren, z przepięknymi tarasami obsadzonymi winoroślą. Ze względu na tradycję produkcji wina sięgającą ok. 2000 lat wstecz, której zawdzięcza swój urok i sławę, Dolina Douro została w 2001 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Rzeka Douro która przez tysiąclecia stworzyła wspaniałe krajobrazy, jednocześnie gwarantuje wyjątkowy mikroklimat. Dzięki temu wszystko co rośnie w tym regionie musi być doskonałe i niespotykane. A wyśmienite wina produkowane są z wielu rodzimych szczepów winogron.

Charakterystyka win z Doliny Douro

Region jest znany przede wszystkim z produkcji słynnego Porto, które ma dużo większą zawartość alkoholu niż zwykłe wina. Grona poddawane są procesowi fermentacji do momentu, w którym płyn osiągnie 7 procentowy poziom alkoholu. Wówczas dodaje się do niego spirytus winny, co powoduje, że zawartość alkoholu w ostatecznym produkcie wynosi ok. 20 proc.

Główne odmiany, z których wytwarza się wina czerwone wytrawne w Douro są identyczne jak przy produkcji Porto: Touriga Nacional, Tinta Roriz, Tinta Barocca, Tauriga Francesa, Tinta Cao oraz Tinta da Barca.

Wina z Doliny Douro w ofercie importera Rafa Wino

Rafa Wino reprezentuje winnicę Senhora do Convento. Jest ona położona w sercu doliny rzeki Douro, w miejscowości Távora. Polecamy wino Senhora do Convento - Proprietor's Red Blend DOC oraz Quinta do Convento. To świetne wina w relacji cena - jakość.

Więcej

Wina Douro (Potrugalia) Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów