Nowe produkty

Promocje

Lista produktów producenta: Dominio de Pingus

Dominio de Pingus to hiszpańska winnica położona w Quintanilla de Onésimo w prowincji Valladolid z winnicami w obszarze La Horra w regionie Ribera del Duero. Flagowe wino z posiadłości, Pingus, jest uważane za „kultowe wino”, sprzedawane po wyjątkowo wysokich cenach, a jednocześnie bardzo niedostępne.

Winiarnia produkuje również drugie wino Flor de Pingus oraz specjalne cuvée Ribera del Duero „Amelia”. Niedawno Dominio de Pingus założył wspólny projekt z lokalnymi producentami winogron, aby zrobić stare tempranillo z winorośli o nazwie „PSI”.

Dominio de Pingus zostało założone w 1995 roku przez duńskiego enologa Petera Sissecka, również zarządcę posiadłości Pesquera de Duero Hacienda Monasterio. Na temat filozofii winiarskiej posiadłości Sisseck stwierdził: „Winorośle na moich poletkach są bardzo stare. Nigdy nie były nawożone ani traktowane pestycydami i wszystkie rosną zgodnie z tradycyjnym systemem en vaso. Są doskonałe”.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • PINGUS 2011 D.O. Ribera Del Duero

    Podczas gdy inne wielkie hiszpańskie wina tracą swój międzynarodowy sukces, Pingus (pierwszy rocznik z 1995 roku) wciąż jest daleki od zakończenia swojej progresji na rynku. Bodega położona jest w sercu Ribera del Duero, największego z pięciu kontrolowanych obszarów regionu winiarskiego Kastylia i León, i otrzymała oficjalnie tytuł „Denominacion de...

    4 699,00 zł
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji