Winnica Stellenrust - o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Stellenrust - produkuje jedne z najlepszych win jakościowych, jakie można znaleźć w regionie Stellenbosch położonym w Afryce Południowej.  After Eight Shiraz 2015 – perła w koronie – dostępna także w naszej ofercie.

Winnica

Zlokalizowany w Stellenbosch, południowoafrykańskim zagłębiu winiarskim, Stellenrust jest jednym z największych, rodzinnych producentów win w RPA. Połowa z 200ha znajduje się na obszarze Złotego Trójkąta Stellenbosch, znanego jako jedno z najlepszych miejsc do upraw win czerownych, natomiast bliska lokalizacja od Kapsztadu sprawia, że miejsce jest cały region jest cżęstą destynacją wycieczek enologicznych. Winnica oprócz własnych etykiet produkuje również wina typu prvate label. Pomimo sporych rozmiarów, członkowie rodziny są nadal zaangażowani w zarządzenie i dbają by ich winnica była miejscem gdzie "doskonałość spotyka się z produkcją wina". 

Szczepy

Zróżnicowany terrior pozwala na uprawę czerwonych i białych odmian. Oprócz najbardziej popularnego szczepu w RPA, Chenin Blanc, Stellenrust uprawia również Chardonnay, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon Merlot i Shiraz. Z tego ostatniego pochodzi After Eight z naszej oferty

Historia

Stellenrust to winnica z bogatą, prawie 100-letnią tradycją. Dzisiaj przedsiębiorstwem zarządza czwarte pokolenie: Tertius Boshoff oraz Kobie van der Westhuizen, którzy są odpowiedzialni odpowiednio za winifikację i uprawę winorośli. Praca młodego pokolenia oraz chęć wychodzenia poza standardowe ramy (Stellenrust otrzymał certyfikat Fairtrade) sprawił, że ich trud został dostrzeżony na arenie międzynarodowej - ich wina były oficjalnymi winami Olimpiady w Londynie w 2012r.

Klimat / Gleba

Klimat Stellenbosch przypomina klimat śródziemnomorski - z ciepłymi suchymi latami i łagodnymi i dosyć wilgotnymi zimami. Rodzaje gleb w winnicy są zróżnicowane i obejmują granity na zboczach gór w pobliżu rezerwatu Jonkershoek oraz piaszczyste, aluwialne gliny w dolinach w pobliżu rzek. 

rok założenia
1928
spec-icon
2,500,000
butelek rocznie
spec-icon
kraj
RPA
spec-icon
wiodący szczep
Chenin Blanc
spec-icon
200ha
uprawy latorości winnej
spec-icon

After Eight Shiraz 2015
  • Syrah
  • RPA
  • Wytrawne
Strona główna

After Eight Shiraz 2015

11584
Objętość: 750ml Smak: wytrawne Kolor: czerwone Kraj pochodzenia: RPA Zawartość alkoholu: 14,5% Temperatura podawania: 16-18 °C Produkowane ze szczepu: Shiraz Region: Coastal
199,99 zł