HUMBERTO CANALE - o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica

Humberto Canale od ponad stu lat obejmuje swoim areałem ziemie w dolinie Rio Negro w argentyńskiej Patagonii, będąc jedną z najbardziej na południe wysuniętych winnic na świecie. Nowoczesność miesza się tu z tradycją i miłością do wina, a ich trunki od lat są cenionymi i chętnie kupowanymi. Uprawy winorośli obejmują około 160 hektarów, choć cały areał plantacji to ponad 640ha. Większość jednak zajmują drzewa owocowe.
 

Szczepy

Na około 160 hektarach uprawia się tutaj szczepy takiej, jak Pinot Noir, Malbec, Merlot, Cabernet Franc, Riesling, Semillón, Chardonnay, Sauvignn Blanc, Chenin Blanc, Torrontes i Petit Verdot. W Humberto Canale tworzy się zarówno jednoszczepowe wina (w tym także te z dużym potencjałem starzenia), jak i blendy oraz wina musujące. Dominuje czerwień, ale portfolio obejmuje też wina białe oraz różowe. 

Historia

Historia winnicy Humberto Canale rozpoczyna się w 1909r., kiedy to zakupiono pierwsze działki w dolinie Rio Negro. Pierwszy właściciel, nomen omen, Humberto Canale, pracował tu przy budowie kanałów irygacyjnych, mających zapewnić dostęp do wody i użyźnienie tutejszych pustynnych terenów.
W dość trudnym, pozornie niesprzyjającym patagońskim klimacie postawiono na uprawę drzew owocowych i winorośli właściwej. Z tej ostatniej, obejmującej dziś 160 ha producent jest najbardziej znany. W XXI wieku, pod okiem Guillermo Barziego i jego potomków, winnica staje się coraz szerzej rozpoznawalna.

Klimat / Gleba

Klimat Patagonii cechuje się sporymi różnicami temperatur - noce są chłodne, za dnia zaś występuje tu mocna ekspozycja słoneczna. Obecność gór i zbiorników wodnych sprawia, że klimat jest tu dość chłodny, średnia temperatura roczna to raptem kilkanaście stopni. Piaszczysto-pyłowe, kamieniste gleby zapewniają dobry drenaż, a winorośl musi się nieźle napracować, aby zrodzić wartościowe owoce. Pomagają jej w tym tutejsi winiarze, a dzięki ich opiece, wina Humberto Canale cechuje wyjątkowa jakość.

rok założenia
1909
spec-icon
1,500,000
butelek rocznie
spec-icon
kraj
Argentyna
spec-icon
wiodący szczep
Malbec
spec-icon
160ha
uprawy latorości winnej
spec-icon