Attila Gere - o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica

Attila Gere jest położona na samym południu Węgier, tuż przy granicy z Chorwacją.  Jest to jeden z najbardziej rozpoznawanych producentów win czerwonych na Węgrzech z międzynarodowym uznaniem. Od 2010 roku wszystkie winnice należące do winiarni Gere Attila są uprawiane ekologicznie. Flagowym winem winnicy Attila Gere jest Kopar - kupaż Cabernet Sauvignon, Merlot i Cabernet Franc produkowane wyłącznie w wyjątkowych rocznikach z mieszanek leżakowanych przez 16 - 20 miesięcy.

Szczepy

Ze względu na dogodne warunki klimatyczne w regionie Villany uprawia się tutaj głównie wina czerwone, stanowią one 80% wszystkich nasadzeń. W samej winiarni Attila Gere dominują  Olaszrizling, Portugieser, Kékfrankos, Cabernet Franc, Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah, Fekete Járdovány.

Historia

Rodzina Gere zajmuje się winem od 7 pokoleń. Jedynie u dziadka oraz ojca obecnego właściciela kultura produkcji wina została przerwana przez wpływ II wojny światowej. Attila Gere porzucił wyuczony zawód w 1991r. i wrócił do rodzinnych tradycji zakładając winnicę Attila Gere, która jest dziś jedną z najbardziej znanych winiarni na Węgrzech.

Klimat / Gleba

Region Villany to mieszanka dwóch klimatów: kontynentalnego i śródziemnomorskiego. Sama winnica Attila Gere może się pochwalić jedną z najwyższych temperatur oraz liczb godzin słonecznych na całych Węgrzech - przekładając się jednocześnie na długi okres wegetacji. Cechą wspólną wszystkich win pochodzących z regionu Villany jest lessowa gleba, bogata w kredę z wapienno-dolomitową podściółką - idealny podkład do produkcji najlepszych czerwonych win.Topowy producent z regionu Villany na południu Węgier. Attila Gere to żywa legenda jakościowego winiarstwa węgierskiego. Pokoleniową zmienniczką jest utalentowana córka Andrea mająca świeższe spojrzenie na winiarstwo. Odjęła średnio po 1% alkoholu, wzmocniła świeżość i owocowość.

rok założenia
1991
spec-icon
500,000
butelek rocznie
spec-icon
kraj
Węgry
spec-icon
wiodący szczep
Cabernet Franc
spec-icon
75ha
uprawy latorości winnej
spec-icon

Topowy producent z regionu Villany na południu Węgier. Attila Gere to żywa legenda jakościowego winiarstwa węgierskiego. Pokoleniową zmienniczką jest utalentowana córka Andrea mająca świeższe spojrzenie na winiarstwo. Odjęła średnio po 1% alkoholu, wzmocniła świeżość i owocowość.

A.Gere Athus cuvee
  • Cabernet Franc
  • Węgry
  • Wytrawne
Wina z Węgier

Gere - Athus Cuvee 2018, 2019

Attila Gere
15140
Objętość: 750ml Smak: wytrawne Kolor: czerwone Kraj pochodzenia: Węgry Zawartość alkoholu: 12,5% Produkowane ze szczepu: Portugieser, Cabernet Franc, kékfrankos Region: Villany
67,99 zł
Gere Kopar cuvee 2017
  • Cabernet Franc
  • Węgry
  • Wytrawne
Wina z Węgier

Gere - Kopar Cuvee 2018

Attila Gere
15141
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Czerwone Kraj pochodzenia: Węgry Zawartość alkoholu: 14,5% Temperatura podawania: 16-18 °C Produkowane ze szczepu: Cabernet Franc (50%), Merlot (40%), Cabernet Sauvignon (10%) Region: Villany
211,99 zł