Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.

Nowe produkty

Zweigelt

Zweigelt – „wiśniowa bomba” czyli najpopularniejszy czerwony szczep Austrii, zresztą w Austrii i przez Austriaka stworzony. Miało to miejsce w latach 20 XX wieku, kiedy to doktor Fritz Zweigelt skrzyżował ze sobą inne popularne w Austrii odmiany Sankt Laurent i Blaufrankisch. Można go spotkać w całym kraju, ale szczególnie cenione są wina tej od...

Zweigelt – „wiśniowa bomba” czyli najpopularniejszy czerwony szczep Austrii, zresztą w Austrii i przez Austriaka stworzony. Miało to miejsce w latach 20 XX wieku, kiedy to doktor Fritz Zweigelt skrzyżował ze sobą inne popularne w Austrii odmiany Sankt Laurent i Blaufrankisch. Można go spotkać w całym kraju, ale szczególnie cenione są wina tej odmiany pochodzące z Burgenland. Zweigelt jest odmianą plenną, radzącą sobie również w chłodnym klimacie. Daje wina lekkie, świeże, intensywnie owocowe i soczyste oraz raczej kwasowe (wiśnia!). Charakterstyczny jest też niuans wanilii, który występuje nawet w niebeczkowanych winach. Nie bez powodu Zweigelt porównywany jest winami robionymi z Pinot Noir. Polecamy szczególnie do kaczki!

Więcej

Zweigelt Jest 11 produktów.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów