Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.

Nowe produkty

Sargamuskotaly

Sargamuskotaly - to szczep z rodziny muskatów, zwany też muscat lunel, yellow muscat, czy po prostu muskat żółty. Bardzo stara odmiana winorośli, której pochodzenie ampelografowie przypisują Syrii, Egiptowi lub Arabii. Należy do jednej z trzech odmian (obok Harslevelu i Furminta) tradycyjnie uprawianych w regionie Tokaj. Sargamuskotaly uprawiana...

Sargamuskotaly - to szczep z rodziny muskatów, zwany też muscat lunel, yellow muscat, czy po prostu muskat żółty. Bardzo stara odmiana winorośli, której pochodzenie ampelografowie przypisują Syrii, Egiptowi lub Arabii. Należy do jednej z trzech odmian (obok Harslevelu i Furminta) tradycyjnie uprawianych w regionie Tokaj. Sargamuskotaly uprawiana jest także we Francji, Włoszech, Hiszpanii, na Węgrzech, w Jugosławii, Bułgarii, Rumunii i USA. Wina z tego szczepu mają aromat miodowy, owocowy, przyjemny smak nawet w wersji rzadszej, czyli wytrawnej. Jednak najczęściej spotykane wina ze szczepu Sargamuskotaly, to bardzo aromatyczne i lubiane wina półwyrawne i półsłodkie z Węgier.

Więcej

Sargamuskotaly Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów