Nowe produkty

Lista produktów producenta: Ivan Buhac

Mój ojciec - Ivan Buhac przygotowywał wina od roku 1998. Obecnie, posiadamy w rodzinnych rękach 20 hektarów winnic, na których uprawiamy 7 odmian. Graševina jest główną z nich - stanowi 60% naszej produkcji. Merlot jest drugim najważniejszym szczepem - stanowi 20% produkcji. Uprawiamy takż Chardonnay, Riesling, Gewurztraminer, Blaufrankisch i Cabernet Sauvignon.
W produkcji wina białego głównym celem jest wytwarzanie świeżego, "chrupkiego" wina o mocnym aromacie owoców. Używamy do tego pras pneumatycznych i zimnej fermentacji jako głównych metod, aby osiągnąć porządane cechy.

W czerwonej produkcji wina głównym celem jest uzyskanie bogatych, potężnych win o silnym zabarwieniu i dojrzałych aromatach. Dlatego obniżamy plony w winnicach. Czas maceracji jest wydłużony i wynosi minimum trzy tygodnie. Wina czerwone leżakują w beczkach od 6 miesięcy do jednego roku.

Ilok posiada udokumentowaną historię winiarstwa - jeszcze za czasów cesarza rzymskiego Probusa. Wina z Iloku były podawane na europejskich dworach królewskich. Gdy królowa Anglii Elżbieta była koronowana częstowano gości tej ceremoni winami z Ilok. Umiarkowany klimat kontynentalny z dużą ilością słońca i bardzo małą ilością opadów umożliwiają tu produkcję bardzo szerokiej gamy odmian winogron. W okresie wegetacji winorośl w Iloku ma tyle godzin słonecznych, ile wyspy chorwackie na południowym Adriatyku. Gleba w Iloku jest głównie brązowym lessem. Jej najważniejszą właściwością dla produkcji winogron jest bardzo dobry drenaż.

Domagoj Buhač

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów